Bir OE sızdırmazlık macununu bir Elring sızdırmazlık macunu ile değiştirebilir miyim?

www.elring.de adresindeki ana sayfamızda, çevrimiçi katalogtan faydalanarak eşdeğer bir ürün arayabilirsiniz.

Nereden sipariş verebilirim?

Elring ürünlerini uzman satıcılardan temin edilebilirsiniz. www.elring.de adresindeki ana sayfamızda, bulunduğunuz yeri seçerek size en yakın uzman satıcıların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

Pazardaki başka bir markaya ait sızdırmazlık macununu Elring sızdırmazlık macunu ile değiştirebilir miyim?

www.elring.de adresindeki ana sayfamızda, çevrimiçi katalogtan faydalanarak eşdeğer bir ürün arayabilirsiniz.

300°C'ye kadar kalıcı şekilde dayanıklılık sergileyen bir sızdırmazlık macunu mevcut mu?

Evet. Kırmızı Dirko HT, 300°C sıcaklığa kalıcı şekilde dayanıklılık gösterme özelliğine sahiptir. Ayrıntılı teknik özellikleri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

Bir yüzeyi Dirko uygulaması için nasıl ideal olarak hazır hale getirebilirim?

Öncelikle eski sızdırmazlık macununa ait kalıntıları yüzeyden temizleyin. Kaba kalıntılar bir kazıyıcı (plastik) veya bir fırça (pirinç/kıl diski) ile kolayca çıkarılabilir. Daha ince kalıntıları bir bezle ve ideal olarak izopropanol (izopropanil alkol) veya fren temizleyici kullanarak temizleyin. 

Değişik silikonlar arasındaki farklılık var mıdır?

Teknik özellikler neredeyse aynıdır ve sadece renk bakımından farklıdır. Şeffaf Dirko ürününün sıcaklık aralığı Dirko HT ürünlerine kıyasla biraz daha düşüktür. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Dirko çözücü maddelere karşı dayanıklı mıdır?

Hayır. Dirko mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama greslerine, soğutma sıvılarına, UV ışınlarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya, temizlik maddelerine, hafif asitlere ve alkalilere karşı dayanıklıdır. 

Dirko hangi maddelere karşı dayanıklıdır?

Dirko mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama greslerine, soğutma sıvılarına, UV ışınlarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya, temizlik maddelerine, hafif asitlere ve alkalilere karşı dayanıklıdır. 

Dirko hangi yağlara karşı dayanıklıdır?

Dirko mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, 
yağlama greslerine, soğutma sıvılarına, UV ışınlarına, soğuk 
ve sıcak suya, tuzlu suya, temizlik maddelerine, 
hafif asitlere ve alkalilere karşı dayanıklıdır. 

Dirko HT ProfiPress ne anlama geliyor, ne için kullanılıyor?

Dirko HT ProfiPress, 200 ml'lik nozullü bir basınçlı gaz kartuşudur. Basınçlı gaz ve ayarlanabilir açma mekanizması yardımıyla yüzey üzerine çok düzgün bir sızdırmazlık boncuğu uygulanabilir. Dirko HT ProfiPress sayesinde, sızdırmazlık macununun örneğin bir montaj çukurunda "baş üstü" konumda uygulanması bile mümkündür. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Dirko ile birbirine bağladığım parçaları tekrar nasıl ayırırım?

Bileşenler kaldırma kuvvetiyle birlikte birbirlerinden ayrılır.

Dirko'nun neden farklı renkleri var, aralarındaki farklılıklar neler?

Müşterinin isteğine veya üreticiden kaynaklanan montaj durumuna bağlı olarak çeşitli renkler arasından tercih yapılabilir. Onun haricinde teknik özellikler neredeyse aynıdır. Dirko HT kırmızı/siyah/gri/bej için sıcaklık aralığı -60°C ila +315°C arasıdır. Şeffaf Dirko ürününün sıcaklık aralığı biraz daha düşüktür ve -60°C ila +250°C arasındadır. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Dirko, kritik olarak değerlendirilecek miktarda önem arz eden, zehirli, sağlığa zararlı, çevreye zararlı maddeler (SVHC'ler) içeriyor mu?

Hayır. ECHA Avrupa Kimyasallar Ajansı'nın listelediği önem arz eden maddeler (SVHC) bağlamında Dirko için tescil zorunluluğu (REACH, SCIP) yoktur.

Dirko'nun boşluk doldurma kapasitesi nedir?

Dirko boşluk izolasyonu için son derece uygundur ve 2,00 mm'ye kadar olan sızdırmazlık boşluklarını kapatabilir. Akışkanlara karşı dayanıklılık, uygun yüzey malzemeleri ve olası kullanım alanları ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Dirko REACH uyumlu mu?

Evet. ECHA Avrupa Kimyasallar Ajansı'nın listelediği maddeler (SVHC) bağlamında Dirko için tescil zorunluluğu (REACH, SCIP) yoktur.

Dirko sertleşir mi?

Evet. Dirko sızdırmazlık macununun çapraz bağlanması, nemin emilmesiyle birlikte aktif hale gelir. 23°C ortam sıcaklığı ve %50 bağıl nem koşullarında, 24 saat içinde 2 mm sertleşme olacağı varsayılabilir. 

Dirko ürünlerinin hava yoluyla nakliyesi mümkün müdür?

Dirko HT ProfiPress istisna olmak üzere tüm Dirko ürünlerinin hava yoluyla nakliyesi mümkündür. Basınçlı gaz kutuları nedeniyle Dirko HT Profi Press'in hava yoluyla nakliyesi mümkün değildir. 

Dirko ürünüm ne kadar eski?

Açılmamış ürünün son kullanma tarihi ile ilgili bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. Dolum tarihi, doğrudan ürün ambalajının üzerinde JJWWCCCC kodu (yıl (Y), takvim haftası (WW), parti numarası (CCCC)) biçiminde sayısal bir kod olarak mevcuttur. 

Dirko ürünümü hala kullanabilir miyim?

Açılmamış ürünün son kullanma tarihi ile ilgili bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. Dolum tarihi, doğrudan ürün ambalajının üzerinde JJWWCCCC kodu (yıl (Y), takvim haftası (WW), parti numarası (CCCC)) biçiminde sayısal bir kod olarak mevcuttur. İşlevsel haldeki bir sızdırmazlık macunu, kabından sıvı halde alınarak uygulanabilir ve yaklaşık 15 dakika sonra yüzeyde bir dış katman oluşturur. Aksi halde çapraz bağlanma ve işlevsellik garanti edilemez. 

Dirko ürünümün son kullanma tarihi geçmiş, yine de kullanabilir miyim?

İşlevsel haldeki bir sızdırmazlık macunu, kabından alınarak uygulanabilir ve yaklaşık 15 dakika sonra yüzeyde bir dış katman oluşturur. Aksi halde çapraz bağlanma ve işlevsellik yeterince garanti edilemez. Son kullanma tarihi geçen ürünler için genel olarak hiçbir garanti verilemez.

Dirko ürününde bir dış katman oluşana kadar beklemek gerekir mi yoksa ıslak birleştirme de yapılabilir mi?

Evet, Dirko ürünleri ile ıslak birleştirme yapılabilir. Ancak dış katmanın oluşması beklenirse, daha sonraki bir sökme işlemi sırasında monteli parçaların birbirlerinden daha kolay ayrılmaları mümkün olur. 

Dirko ürününü bir kağıt conta üzerinde de kullanabilir miyim?

Prensip olarak evet. Dirko, kağıt yüzeylerde çok iyi tutunma sağlar. Bununla birlikte, kağıt conta ile silikon sızdırmazlık macununun bir arada kullanılması her zaman sorgulanmalıdır. 

Dirko, yakıtlara karşı dayanıklı mıdır?

Hayır. Dirko, yakıtlara karşı dayanıklılık göstermez. Yakıtlar ile temas edilen uygulamalarda Curil T2 veya El-Liq 73 ve El-Liq 74 sızdırmazlık macunlarımızın kullanılmasını tavsiye ederiz. 

Dirko'yu gıda sektöründe, örneğin içme suyu ile temas halinde de kullanabilir miyim?

Hayır, şu an için Dirko'nun gıda sektöründe kullanıma uygun olduğunu belgeleyen bir sertifika mevcut değildir. 

Dirko'yu örneğin başka bir conta ile yapıştırabilir miyim?

Prensip olarak evet. Dirko ürünlerinin metal, dökme demir, plastik PA (poliamid), cam ve kağıt malzemeli yüzeylerde tutunma özelliği son derece yüksektir. Ancak bir conta ile bir sızdırmazlık macununun bir arada kullanılması her zaman sorgulanmalıdır. 

Dirko'yu parçalardan nasıl çözerim ve hangi temizleyiciyi tavsiye edersiniz?

Kaba kalıntılar bir kazıyıcı (plastik) veya bir fırça (pirinç/kıl diski) ile kolayca çıkarılabilir. Daha ince kalıntıları bir bezle ve ideal olarak izopropanol (izopropanil alkol) veya fren temizleyici kullanarak temizleyin. 

İşlevsel bir contalamadan emin olmak veya tekrar devreye almak için Dirko ürününde uyulması gereken bekleme süresi nedir?

Contalama noktasını birleştirdikten sonra işlevsel bir contalama elde etmek için yakl. 30 dakika beklemek gerekir. Bu süre dolduğunda örneğin bir yağ karterinde tekrar yağ dolumu yapılabilir. Sadece 5-15 dakika sonra (ortam havasındaki ısıya ve neme bağlı olarak) yüzeyde bir dış katman oluşumu gelişir. Dış katmanın oluşması beklenirse, daha sonraki bir sökme işlemi sırasında monteli parçaların birbirlerinden daha kolay ayrılmaları mümkün olur. 

Kırmızı Dirko neden siyah Dirko'dan farklı kokuyor?

Kırmızı Dirko HT ürününün kimyasal çapraz bağlanması asetik asit yani sirke bazlıdır. Bu nedenle kırmızı Dirko HT hava ile temas ettiğinde hafif bir sirke kokusu yayar. Diğer tüm Dirko ürünleri OXIM çapraz bağlanma bazlıdır. Bu nedenle bunlarda sirke kokusu yoktur. Dirko ürünlerinin teknik özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Silikon bazlı sızdırmazlık macunları ne zaman kullanılır?

2,00 mm'ye kadar olan yüksek hacimli boşluk doldurmalar için silikon bazlı sızdırmazlık macunları idealdir. Dirko ürünleri metal, dökme demir, plastik PA (poliamid), cam ve kağıt malzemeli yüzeylerde üstün bir tutunma özelliği sergiler ve ortam havasından (nem) yardım alarak çapraz bağlanma yoluyla sürekli elastik bir contalama elde edilmesini sağlar. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

Sızdırmazlık sağlamak amacıyla Dirko'yu dıştan uygulayabilir miyim?

Dışarıdan contalama mümkündür ancak uygulamaya eleştirel bakılmalıdır. Temizlenmiş, gresten arındırılmış metal, dökme demir, plastik PA, cam ve kağıt malzeme yüzeylerinde Dirko çok iyi yapışma özellikleri gösterir. Ancak Dirko'nun ideal kullanım alanı, bir sızdırmazlık boşluğunda yapılan contalama uygulamasıdır. Bununla birlikte, bir sızdırmazlık boşluğunda aynı anda içten basınç uygulanarak kullanılması contalama sorunlarına yol açabilir.

AFD ürünüm katılaşmıyor, neden?

AFD ürününün katılaşması, havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda aktive olur. AFD katılaşmıyorsa yüzey metal değildir veya havayla temas kesilmemiştir. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

Anaerob sızdırmazlık macunları ne zaman kullanılır?

Anaerob sızdırmazlık macunları, örneğin içte entegre hareketli parçaları olan motor gövdeleri (eksantrik milleri/su pompaları/şanzımanlar) ve metal sızdırmazlık flanşları gibi metal parçalarda/metal yüzeylerde kullanılır.  Montaj noktası iki metal yüzeyden ve bir havayla temas kesme düzeneğinden oluşur (ortam havasıyla temas oluşmaz). Bu koşullar altında anaerobik reaksiyon oluşur ve sızdırmazlık macununun katılaşması başlar. Teknik özellikler ile ilgili tüm ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.     

Anaerobik sızdırmazlık macunlarını plastik yüzeylerde kullanabilir miyim?

Hayır. Katılaşmanın aktive olması, havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda gerçekleşir. Metal ile temas etme olmadığında katılaşma aktive olmaz. 

Bir yüzeyi El-Liq 73, El-Liq 74 uygulaması için nasıl ideal olarak hazır hale getirebilirim?

Öncelikle eski sızdırmazlık macununa ait kalıntıları yüzeyden temizleyin. Kaba kalıntılar, sıcak hava (yakl. 250°C) ve bir fırça ile çok kolay bir şekilde temizlenebilir. Daha ince kalıntıları bir bezle ve ideal olarak izopropanol (izopropanil alkol) veya fren temizleyici kullanarak temizleyin. 

El-Add 48 ile El-Liq 73 arasındaki farklılıklar nelerdir?

El-Add 48 (yeşil), özellikle yatakların ve millerin sabitlenmesi için son derece uygun olan ince gövdeli (gevşeme torku yüksek) bir birleştirme bağlantısıdır. Hızlıca yönetilebilmesi ve sıcaklığa karşı sergilediği mükemmel dayanıklılık ile ön plana çıkar.  El-Liq 73 (sarımtrak yeşil) viskozdur ve örneğin gövde ve yatak kapakları gibi metalik parçalar ile motor, şanzıman ve ünite konstrüksiyonlarındaki flanş bağlantılarının preslenerek bağlanması için uygundur. Her tür flanşlı contanın yerine El-Liq 73 kullanılabilir. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

El-Add 48 ürünüm katılaşmıyor, neden?

El-Add 48 ürününün katılaşması, havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda aktive olur. El-Add 48 katılaşmıyorsa yüzey metal değildir veya havayla temas kesilmemiştir. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

El-Add 48 yakıtlara karşı dayanıklı mıdır?

Evet, El-Add 48 yakıt ile temas edilen uygulamalarda kullanılabilir.

El-Fil 77 çözücü maddelere karşı dayanıklı mıdır?

Hayır. El-Fil 77 yağlara, greslere, yakıtlara, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya ve tuzlu suya dayanıklıdır. Ayrıntılı teknik bilgileri ve dayanıklılık bilgilerini teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

El-Fil 77 hangi maddelere karşı dayanıklıdır?

El-Fil 77 yağlara, greslere, yakıtlara, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya dayanıklıdır. 

El-Fil 77 hangi yağlara karşı dayanıklıdır?

El-Fil 77 yağlara, greslere, yakıtlara, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya dayanıklıdır. 

El-Fil 77 ile El-Loc 43 arasındaki farklılıklar nelerdir?

El-Fil 77 (sarı) bir boru dişi contasıdır (M80'e kadar) ve örneğin endüstriyel tesislerde açık havada yapılan bakım çalışmaları gibi sıcaklığın düşük olduğu uygulamalar için uygundur. El-Fil 77 yağlara, greslere, yakıtlara, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya ve tuzlu suya dayanıklıdır.  El-Loc 43 (mavi), tüm metal dişli contalar (M36'ya kadar) için uygundur ve örneğin şanzımanlarda ve motorlarda titreşim nedeniyle çözülme olmasını engeller. El-Loc 43 mineral yağlara, sentetik yağlara, yağlama maddelerine, yakıtlara, organik çözücü maddelere ve soğutma sıvısı katlarına, soğuk ve sıcak suya karşı dayanıklıdır. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

El-Fil 77 ürünüm katılaşmıyor, neden?

katılaşmıyorsa

El-Liq 73 ile El-Liq 74 arasındaki farklılıklar nelerdir?

El-Liq 74 (turuncu), örneğin döküm gövdeler veya pompalar gibi burulmaya dayanıklı metal flanşlarla kullanılır ve El-Liq 73 ürününe kıyasla daha ağdalı ve yüksek bir viskoziteye sahiptir. El-Liq 73 (sarımtrak yeşil), örneğin gövde ve yatak kapakları gibi metalik parçalar ile motor, şanzıman ve ünite konstrüksiyonlarındaki flanş bağlantılarının preslenerek bağlanması için uygundur. Her tür flanşlı contanın yerine El-Liq 73 kullanılabilir. 

El-Liq 73, El-Liq 74 hangi maddelere karşı dayanıklıdır?

El-Liq 73, El-Liq 74 mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama maddelerine, yakıtlara, organik çözücü maddelere ve soğutma sıvısı katlarına, soğuk ve sıcak suya karşı dayanıklıdır

El-Liq 73, El-Liq 74 hangi yağlara karşı dayanıklıdır?

El-Liq 73, El-Liq 74 mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama maddelerine, yakıtlara, organik çözücü maddelere ve soğutma sıvısı katlarına, soğuk ve sıcak suya karşı dayanıklıdır

El-Liq 73, El-Liq 74 sertleşir mi?

Evet, El-Liq 73, El-Liq 74 havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda sertleşir. El-Liq 73, El-Liq 74 ile ilgili diğer özellikleri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

El-Liq 73, El-Liq 74 ürünlerinin hava yoluyla nakliyesi mümkün müdür?

Evet, El-Liq 73, El-Liq 74 ürünlerinin hava yoluyla nakliyesi mümkündür. 

El-Liq 73, El-Liq 74 ürünüm katılaşmıyor, neden?

El-Liq 73, El-Liq 74 ürününün katılaşması, havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda aktive olur. El-Liq 73, El-Liq 74 katılaşmıyorsa yüzey metal değildir veya havayla temas kesilmemiştir. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

El-Liq 73, El-Liq 74 ürünüm ne kadar eski?

Açılmamış ürünün son kullanma tarihi ile ilgili bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. Dolum tarihi, doğrudan ürün ambalajının üzerinde JJWWCCCC kodu (yıl (Y), takvim haftası (WW), parti numarası (CCCC)) biçiminde sayısal bir kod olarak mevcuttur. 

El-Loc 70 ile El-Loc 43 arasındaki farklılıklar nelerdir?

El-Loc 70 (turkuaz yeşili), motorlardaki veya pompalardaki saplama cıvataları gibi güçlü titreşim ve darbeye maruz kalan (yüksek alaşımlı çelik dahil) tüm metal dişli bağlantılar (M20'ye kadar) için uygundur. El-Loc 43 (mavi), tüm metal dişli contalar (M36'ya kadar) için uygundur ve örneğin şanzımanlarda ve motorlarda titreşim nedeniyle çözülme olmasını engeller. Her iki ürün ile yapılan bağlantılar aynı aletler kullanılarak sökülebilir. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

El-Loc 70, El-Loc 43 hangi maddelere karşı dayanıklıdır?

El-Loc 70, El-Loc 43 mineral yağlara, sentetik yağlara, yağlama maddelerine, yakıtlara, organik çözücü maddelere ve soğutma sıvısı katlarına, soğuk ve sıcak suya karşı dayanıklıdır. 

El-Loc 70, El-Loc 43 hangi yağlara karşı dayanıklıdır?

El-Loc 70, El-Loc 43 mineral yağlara, sentetik yağlara, yağlama maddelerine, yakıtlara, organik çözücü maddelere ve soğutma sıvısı katlarına, soğuk ve sıcak suya karşı dayanıklıdır. 

El-Loc 70, El-Loc 43 ürünüm katılaşmıyor, neden?

El-Loc 70, El-Loc 43 ürününün katılaşması, havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda aktive olur. El-Loc 70, El-Loc 43 katılaşmıyorsa yüzey metal değildir veya havayla temas kesilmemiştir. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz.

Fazlalık sızdırmazlık macunu neden anaerobik sızdırmazlık macununun uygulama alanı dışında sertleşmez?

Anaerobik sızdırmazlık macunlarında katılaşmanın aktive olması, havayla temas kesme ve metal ile temas etme bir arada olduğunda gerçekleşir. Bir anaerobik sızdırmazlık macununun uygulama alanı dışında kalan fazlalık bölümünde katılaşma aktive olmaz ve burası sıvı kalmaya devam eder. Birleştirilen contalama noktasındaki sızdırmazlık malzemesi, hava ile teması kesildiğinde katılaşır. 

İşlevsel bir contalama için El-Liq 73, El-Liq 74 ürününde uyulması gereken bekleme süresi nedir?

El-Liq 73, El-Liq 74 ile yapılan montaj sonrasında, sistemin 3-6 saat sonra tekrar kullanıma alınması mümkündür. 

Son kullanma tarihini nerede bulabilirim veya ürünümün ne kadar süre dayanıklı olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Son kullanma tarihi ile ilgili bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. Dolum tarihi, doğrudan ürün ambalajının üzerinde JJWWCCCC kodu (yıl (Y), takvim haftası (WW), parti numarası (CCCC)) biçiminde sayısal bir kod olarak mevcuttur. 

Benzin deposu için hangi sızdırmazlık macununu kullanabilirim?

Yakıt beslemesi alanındaki contalama için katı conta kullanılması tavsiye edilir. Curil T2 ile El-Liq 73 ve El-Liq 74 yakıta dayanıklı olmalarına rağmen, deneyimlerimize göre sızdırmazlık macunu yerine katı conta kullanıldığında daha iyi contalama sonuçları elde edilmektedir. 

Bir yüzeyi Curil T2 uygulaması için nasıl ideal olarak hazır hale getirebilirim?

Öncelikle eski sızdırmazlık macununa ait kalıntıları bir bezle ve ideal olarak izopropanol (izopropanil alkol) veya fren temizleyici kullanarak temizleyin. 

Curil K2 veya Curil T artık neden mevcut değil? Curil T2 yerine gelen müteakip ürünün farkı nedir?

Curil T2 çözücü madde içermediğinden tehlikeli veya zararlı madde kategorisinde değildir. Ek olarak Curil T2 ürününün boşluk doldurma kapasitesi daha yüksektir, çökelme davranışı sergilemeden duroplastik yapısını korur ve havalandırma süresi gerektirmez. Diğer özelliklerini teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Curil T2 çözücü maddelere karşı dayanıklı mıdır?

Hayır. Curil T2 mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama greslerine, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya, temizlik maddelerine, hafif asitlere ve alkalilere, yakıtlara karşı dayanıklıdır. 

Curil T2 hangi maddelere karşı dayanıklıdır?

Curil T2 mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama greslerine, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya, temizlik maddelerine, hafif asitlere ve alkalilere ve yakıtlara karşı dayanıklıdır. Akışkanlara karşı dayanıklılık ile ilgili ayrıntılı bilgiler için lütfen Curil T2 dayanıklılık listemizi inceleyin. 

Curil T2 hangi yağlara karşı dayanıklıdır?

Curil T2 mineral yağlara (katkı maddeli olanlar dahil), sentetik yağlara, yağlama greslerine, soğutma sıvılarına, soğuk ve sıcak suya, tuzlu suya, temizlik maddelerine, hafif asitlere ve alkalilere ve yakıtlara karşı dayanıklıdır. 

Curil T2, kritik olarak değerlendirilecek miktarda önem arz eden, zehirli, sağlığa zararlı, çevreye zararlı maddeler (SVHC'ler) içeriyor mu?

Hayır. ECHA Avrupa Kimyasallar Ajansı'nın listelediği önem arz eden maddeler (SVHC) bağlamında Curil T2 için tescil zorunluluğu (REACH, SCIP) yoktur.

Curil T2 ne zaman kullanılır?

Curil T2 üniversal bir sızdırmazlık macunudur, tüm yüzey malzemelerine mükemmel şekilde yapışır ve termal ve kimyasal direnç bakımından geniş bir aralığa sahiptir. Curil T2 bir havalandırma süresi gerektirmeden hemen katılaşır, sertleşme olmadan duroplastik yapısını korur ve sökme işleminden sonra kolayca temizlenebilir. Bu nedenle Curil T2 zorlu sızdırmazlık bağlantıları ve örneğin bakım aralıkları nedeniyle sık sık açılması, temizlenmesi ve yeniden sızdırmaz şekilde kapatılması gereken flanşlardaki ve kapaklardaki yüzey izolasyonu uygulamaları için son derece idealdir. Curil T2 ile ilgili diğer özellikleri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Curil T2 ProfiPress ne anlama geliyor, ne için kullanılıyor?

Curil T2 ProfiPress, 200 ml'lik nozullü bir basınçlı gaz kartuşudur. Basınçlı gaz ve ayarlanabilir açma mekanizması yardımıyla yüzey üzerine çok düzgün bir sızdırmazlık boncuğu uygulanabilir. Curil T2 ProfiPress sayesinde, sızdırmazlık macununun örneğin bir montaj çukurunda "baş üstü" konumda uygulanması bile mümkündür. Teknik özellikler ile ilgili ayrıntılı bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Curil T2 sertleşir mi?

Hayır, Curil T2 sertleşmez ve duroplastik olarak kalır. Bu özellik örneğin bakım aralıkları nedeniyle sık sık açılması, temizlenmesi ve yeniden sızdırmaz şekilde kapatılması gereken flanşlardaki ve kapaklardaki yüzey izolasyonu için idealdir. Curil T2 ile ilgili diğer özellikleri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. 

Curil T2 ürünü Curil K2 ürünün de yerine geçer mi?

Evet. Önceki Curil T ve Curil K2 ürünlerinin yerine Curil T2 ürünü kullanılabilir

Curil T2 ürünüm ne kadar eski?

Açılmamış ürünün son kullanma tarihi ile ilgili bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. Dolum tarihi, doğrudan ürün ambalajının üzerinde JJWWCCCC kodu (yıl (Y), takvim haftası (WW), parti numarası (CCCC)) biçiminde sayısal bir kod olarak mevcuttur. 

Curil T2 ürünün yakıtlara karşı dayanıklılığı hem dizel hem benzin için geçerli mi?

Evet, Curil T2 ürünün yakıtlara karşı dayanıklılığı benzin ve dizel yakıt için geçerlidir. 

Curil T2 ürünümü hala kullanabilir miyim?

Açılmamış ürünün son kullanma tarihi ile ilgili bilgileri teknik veri föyünde bulabilirsiniz. Dolum tarihi, doğrudan ürün ambalajının üzerinde JJWWCCCC kodu (yıl (Y), takvim haftası (WW), parti numarası (CCCC)) biçiminde sayısal bir kod olarak mevcuttur. 

Curil T2'yi gıda sektöründe, örneğin içme suyu ile temas halinde de kullanabilir miyim?

Hayır. Curil T2, sağlığa zararlı herhangi bir bileşen içermemesine rağmen şu an için Curil T2'nin gıda sektöründe kullanıma uygun olduğunu belgeleyen bir sertifika mevcut değildir. 

İşlevsel bir contalama için Curil T2 ürününde uyulması gereken bekleme süresi nedir?

Curil T2 ile işlevsel bir contalama elde etmek için bir bekleme süresi yoktur. Curil T2, sızdırmazlık yüzeyine uygulandıktan ve sisteme yerleşimi gerçekleştirildikten hemen sonra sızdırmazlık sağlar. 

Yeni Curil T2 ile eski Curil K2 veya Curil T arasındaki farklılıklar nelerdir?

Curil T2 çözücü madde içermediğinden tehlikeli veya zararlı madde kategorisinde değildir. Ek olarak Curil T2 ürününün boşluk doldurma kapasitesi daha yüksektir, çökelme davranışı sergilemeden duroplastik yapısını korur ve havalandırma süresi gerektirmez. Diğer özelliklerini teknik veri föyünde bulabilirsiniz.