Metaloseal™ Contalar

Taviz vermeyen sızdırmazlık sistemi.

ElringKlinger tarafından sunulan Metaloseal™, elastomer kaplamalı ve kaplamasız metal taşıyıcı malzemelerden oluşan tek katmanlı veya çok katmanlı yüksek verimli bir sızdırmazlık sistemidir. Farklı metal taşıyıcı ve elastomer malzemeler arasında çok sayıda kombinasyon seçeneği sayesinde motordaki neredeyse tüm kullanım noktaları sızdırmaz hale getirilebilmektedir. Kabartmalı oluklarla taşıyıcı malzeme özellikleri en uygun şekilde sızdırmazlık tertibatına uyarlanabilmektedir. Çok fonksiyonlu bu sızdırmazlık sistemi, sızdırmazlık görevlerinin açık bir şekilde atanmış olmasıyla dikkat çekmektedir.

Tam oluk

İlave kabartmalı oluklarla taşıyıcı malzeme özellikleri en uygun şekilde sızdırmazlık tertibatına uyarlanabilmektedir. Oluklar, yüzey basıncını azaltarak çizgi basıncı haline getirir. Bu sayede aynı vida kuvvetlerinde daha yüksek yüzey basınçları elde edilir veya tam tersine aynı yüzey basınçlarında daha düşük bir vida kuvveti gerekir.

Taşıyıcı katman

Metal taşıyıcı malzemeler ve elastomer malzemeler arasında çok sayıda kombinasyon seçeneği sayesinde motor, şanzıman, egzoz sistemi ve yardımcı ünitelerdeki neredeyse tüm kullanım noktaları sızdırmaz hale getirilebilmektedir.

Kaplama

Elastomer kaplamalı ve kaplamasız metal taşıyıcı malzemelerden oluşan yüksek verimli bir sızdırmazlık sistemidir.

Metaloseal™ - Entegre contalı derin çekilmiş parça.

Metal taşıyıcı, kaplama ve oluk parametrelerinin değişken bir şekilde kombine edilebilmesi sayesinde Metaloseal™ sızdırmazlık sistemi talep edilen gereksinimlere uyarlanır.