Binek Araçlar için Metalo- flex™-ZKD Teknolojisi

Her katmanda güvenlik.

ElringKlinger tarafından sunulan Metaloflex™, oluklu, elastomer kaplamalı yay çeliği katmanlarından oluşan yenilikçi metal katmanlı silindir kafası contaları için dünya çapında kabul görmüş olan bir markadır. Metaloflex™ contalar, uygulamaya bağlı olarak tek katmanlı veya çok katmanlıdır. Bu sızdırmazlık sistemi, modüler konstrüksiyon elemanları sayesinde özel olarak ilgili motorun gereksinimlerine uyarlanabilmektedir. Bu teknoloji, zaman kaybettiren ve yüksek maliyetli tekrarlama adımlarından tasarruf sağlar ve motor konstrüksiyonunda en üst düzeyde tasarım özgürlüğü sunar.

Kaplama

Elastomer kaplamalı ve kaplamasız metal destek malzemeleri bazında son derece etkili bir sızdırmazlık sistemi.

Yarım oluk

Yarım oluklar iki hat baskısı oluşturmaktadır.
Soğutma suyu ve motor yağı kanallarında, civata delikleri ektrafında  ve çevresel olarak her yönden conta kontürünü kapatmaktadır.

Metal taşıyıcı

Madeni taşıyıcı ve elastomer malzemelerinin arasındaki kombinasyon olasılık çokluğu nedeniyle,  motor, şanzıman, egzoz sistemi ve yardımcı birimler içerisindeki hemen hemen tüm uygulama alanları karşılanabilir.

Metal katmanlı silindir kafası contasının gücü özellikle yüksek performanslı içten yanmalı benzinli motorlarda ve doğrudan enjeksiyonlu dizel motorlarda ortaya çıkmaktadır. Bu sızdırmazlık sistemi, günümüzde binek araçlar alanında uluslararası çapta tartışmasız olarak birinci sırada yer almaktadır. ElringKlinger, Metaloflex™ teknolojisi ile dünya genelinde lider metal katmanlı silindir kafası contaları üreticisidir.

 

Metaloflex™-metal katmanlı silindir kafası contaları