Ticari Araçlar için Metal-Elastomer ZKD Teknolojisi

Tam sızdırmazlık gücüyle ileri.

ElringKlinger tarafından sunulan metal-elastomer silindir kafası contaları, sertleştirilmiş elastomer profilli metal taşıyıcılardan oluşan özel olarak yapılmış, sağlam ve uzun ömürlü sızdırmazlık sistemleridir.

Metal-elastomer ZKD alanında teknik uzmanlık

Elastomer conta ağızları

Bu conta ağızları, soğutma suyuna ve yağlara karşı sızdırmazlık sağlar. Malzeme ve geometri, ilgili motora uyarlanır.

Yanma odası altlığı

Yanma odası altlığı, konstrüksiyon elemanı olarak yanma odasında sızdırmazlık baskını arttırmak için kullanılır. Böylece vida kuvveti, tanımlanmış bir şekilde yanma odası alanına aktarılır.

Tam oluk

Tam oluk, yanma odası kenarının boylamasına homojen bir sızdırmazlık baskısı sağlar.

Kapak

Soğutma maddesi akışlarını kontrol etmek için akış kesitleri, sertleştirilmiş kapaklar üzerinden kontrol edilebilir.

Taşıyıcı katman

Taşıyıcı katman, yanma odası oluğu ile birlikte montaj kalınlığını ve gaz sızdırmazlığını belirler. Motor gereksinimlerine bağlı olarak korozyona karşı korumalı çelikler, mikro alaşımlı çelikler, paslanmaz çelik veya yay çeliği kullanılır.

Yüksek kapasitenin temelini motor bloğu/silindir kafası alanındaki sızdırmazlık baskısı dağıtımı oluşturmaktadır: yanma odası alanında yüksek sızdırmazlık baskısı – sıvı alanında düşük sızdırmazlık baskısı.

Metal-elastomer silindir kafası contası, ticari araç alanındaki yüksek performanslı motor nesilleri için lider sızdırmazlık teknolojisidir. Dört valf teknolojili ve yeni enjeksiyon sistemli yenilikçi tahrik konseptleri için. Metal-elastomer silindir kafası contası, en yüksek talepleri bile tamamıyla güvenilir bir şekilde yerine getiri: 180 bar'a kadar ateşleme basınçları, 2.000 kilovatın üzerinde motor güçleri ve 1.500.000 kilometrenin üzerinde motor performansları güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

 

Metal-elastomer silindir kafası contaları