Silindir kapağı contaları

Çok hareket eden zihinler için özelleştirilmiş çalışma.

 

İster metal katmanlı, ister metal-elastomer veya metal-yumuşak malzemeli contalar olsun - Elring, ilgili motor gereksinimlerine göre ayrı ayrı uyarlanmış tüm türleri sunar.

Silindir kafası contaları (CCG'ler), özellikle yüksek performanslı dizel motorlarda ve doğrudan enjeksiyonlu benzinli motorlarda motor teknolojisinin daha da geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. ElringKlinger, geliştirme söz konusu olduğunda her zaman bir bütün olarak motora göz kulak oluyor. Her yıl yaklaşık 45.000.000 silindir kafası contası üretilmektedir. Her motor konsepti için doğru sızdırmazlık sistemini ve fikir aşamasından seri üretime kadar geliştirmeleri verimli bir şekilde hızlandıran bir mühendislik hizmeti sunuyoruz.

Silindir kapağı contası için gereklilikler:

  • Gaz geçirmez, soğutma sıvısı geçirmez, yağ geçirmez
  • Deforme olabilir, bozulma yapmaz, düşük distorsiyon
  • Kimyasal etkilere karşı dayanıklı (yanma gazı, yağlayıcılar/soğutucular)
  • Ağırlığı optimize edilmiş motor tasarımları yakıt tüketiminin ve emisyonların azaltılmasını sağlar ve dizel motorlarda daha yüksek ateşleme basınçlarına yol açar.
  • Hafif metal ve azaltılmış döküm duvar kalınlığı nedeniyle bileşen sertliğinin azaltılması

Silindir kafası contasının profesyonel montajı.

Bu bir YouTube videosudur. Bu videoya tıklayarak Google'ın gizlilik koşullarını ve bizim gizlilik politikası kabul etmiş olursunuz.

Silindir kafası contaları aşağıdaki üç tipte mevcuttur:

Servis bilgileri burada yer almaktadır:

Biliyor muydunuz?